O nas

Najważniejszą wartością firmy są ludzie, którzy ją tworzą

Poznajmy się bliżej!

Jesteśmy zespołem ekspertów w dziedzinie analizy danych, statystyki i Data Science. Budujemy narzędzia, analizujemy dane, konsultujemy i szkolimy na całym świecie od 2015 roku.

Posiadamy bogate doświadczenie z obszaru tworzenia i projektowania systemów analitycznych opartych o algorytmy maszynowego uczenia i sztuczną inteligencję. Od wielu lat prowadzimy szkolenia oraz świadczymy usługi konsultingowe zarówno dla firm, jak i instytucji naukowych. Przeprowadziliśmy szereg projektów związanych z tematyką modelowania ekonometrycznego, Data Science, Machine Learning, Deep Learning oraz Business Intelligence.

Szeroka oferta szkoleń i usług

Jednym z fundamentów naszej misji jest duży wybór szkoleń mających na celu zwiększenie kapitału ludzkiego współpracujących z nami przedsiębiorstw. Szkolimy z zakresu metod ilościowych, obsługi aplikacji biurowych i pakietów statystyczno-ekonometrycznych, a także programowania.

Wiemy, że w obecnie szybko zmieniającym się środowisku biznesowym analizy ilościowe oraz trafne prognozy mają ogromne znaczenie dla prowadzenia i rozwoju działalności gospodarczej. Dlatego kolejne filary naszej misji stanowią: analiza danych, budowa narzędzi analitycznych oraz świadczenie usług konsultingowych.

Wykwalifikowany zespół

Nasz zespół dysponuje zarówno odpowiednim przygotowaniem teoretycznym, jak i doświadczeniem praktycznym oraz dydaktycznym. Umiejętności zdobyte na najlepszych uczelniach w Polsce stale udoskonalamy podczas szkoleń branżowych prowadzonych w renomowanych ośrodkach badawczych na całym świecie.

Posiadaną wiedzę wykorzystujemy w praktyce, pracując z oferowanymi technologiami na co dzień. Proponowane przez nas rozwiązania są innowacyjne, poparte aktualnymi osiągnięciami nauki i zgodne z kodeksem dobrych praktyk w danej dziedzinie.

Edukacja

Jesteśmy specjalistami posiadającymi rozległą wiedzę z zakresu statystyki, ekonometrii oraz informatyki

Doświadczenie

Realizujemy projekty związane z tworzeniem narzędzi analitycznych i informatycznych

Pasja

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i z pełnym zaangażowaniem

Jakość

Dbamy o wysoki poziom naszych usług, na które oferujemy gwarancję (okres darmowego wsparcia technicznego)

Założyciel Bluemetrica

 

Grafika przedstawiająca mężczyznę, założyciela Bluemerica, który założył nasz zespół

 

Tomasz Zając
Założyciel i Chief Data Scientist

 

Tomasz posiada ponad 13-letnie doświadczenie komercyjne w rozwoju i wdrażaniu rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję, a także w prognozowaniu ilościowym i modelowaniu predykcyjnym. Kompetencje zawodowe zdobywał pracując jako Data Science Consultant dla Banku Światowego oraz jako Chief Expert w Ministerstwie Finansów.

 

Stale spełnia kolejne zawodowe cele, biorąc udział w międzynarodowych projektach. Jest absolwentem kierunku Metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne oraz doktorantem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Doświadczenie dydaktyczne wypracował prowadząc zajęcia w Szkole Głównej Handlowej oraz Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości. Zdobyte doświadczenie i wiedzę przekazuje podczas licznych szkoleń organizowanych nie tylko w Polsce, lecz także za granicą.